16512

واقعیت مجازی را با xbox one نیز تجربه خواهید کرد!

اولین بازی واقعیت مجازی ایکس باکس وان در سال 2017 عرضه می شود

تنها توسعه و عرضه دستگاه واقعیت مجازی فایده ای ندارد چرا که عناوین ویدیویی این محصول، تفاوت زیادی با عناوین معمولی دارد. به همین دلیل، پس از عرضه آن، کمپانی های سازنده بزرگ سونی و مایکروسافت باید به فکر انتشار بازی های زیاد و متنوعی برای این دستگاه باشند و کاربران خود را همیشه و همیشه راضی نگه دارند. بر اساس گزارشی که به تازگی در سراسر فضای مجازی منتشر شده است، اولین بازی واقعیت مجازی کنسول ایکس باکس وان در سال آینده میلادی (2017) به صورت رسمی منتشر خواهد شد.

همان طور که اطلاع دارید، هر چه قدرت کنسول ها بیشتر باشد، اجرای بازی ها در دستگاه واقعیت مجازی بهتر خواهد بود و هماهنگی کنسول و دستگاه VR، بهتر می شود. هفته گذشته، شایعه ای در خصوص معرفی نسخه ارتقا یافته کنسول Xbox One در رویداد E3 سال میلادی جاری به چشم دیده شد که هنوز، مایکروسافت واکنشی در این باره انجام نداده است. حال پس از گذشت چند روز، وب سایت آرس تکنیکا (Ars Technica) مدعی است که اولین بازی واقعیت مجازی کنسول ایکس باکس وان، در کنفرانس رسمی مراسم E3 2016 کمپانی مایکروسافت رونمایی خواهد شد و این عنوان، برای عرضه در سال 2017 برنامه ریزی شده است.

با این حساب، اگر در سال آینده میلادی، شاهد عرضه اولین بازی واقعیت مجازی کنسول ایکس باکس وان باشیم، شانس معرفی از نسخه قدرتمند و ارتقا یافته این کنسول افزایش پیدا می کند چرا که مایکروسافت، کنسول نسل هشتم خود را برای پشتیبانی کامل از هدست های VR آماده می کند.

http://click.ir/wp-content/uploads/2016/05/xbox-one.jpg

چندی پیش، وب سایت آرس تکنیکا اعلام کرد که در حال حاضر، یک کمپانی بازی ساز شناخته شده و مشهور بر روی ساخت و توسعه اولین بازی واقعیت مجازی کنسول ایکس باکس وان مشغول به کار است. این منبع مدعی است که مایکروسافت در کنفرانس رسمی رویداد باشکوه E3 امسال، از این عنوان ویدیویی رونمایی خواهد کرد و بر اساس برخی از شواهد موجود، آن بازی در سال آینده میلادی در اختیار کاربران کنسول Xbox One قرار خواهد گرفت. البته همه ما می دانیم که رونمایی از محصولات جدید در مراسم E3، به دو شکل صورت می گیرند. برخی از محصولات و عناوین ویدیویی به صورت عمومی رونمایی می شوند اما در برخی موارد، کمپانی های بازی ساز، پشت درهای بسته از دست آوردهای جدید خودشان رونمایی می کنند. به همین خاطر، هنوز مشخص نیست که عنوان جدید واقعیت مجازی کنسول نسل هشتم مایکروسافت، به چه صورت رونمایی و معرفی خواهد شد.

همچنین وب سایت آرس تکنیکا در گزارش خود ذکر نکرده است که آیا این بازی تنها برای نسخه جدید کنسول ایکس باکس وان در دسترس قرار خواهد گرفت و یا دارندگان نسخه کنونی ایکس باکس وان نیز می توانند بر روی کنسول خود، به تجربه بازی های واقعیت مجازی بپردازند. از آن جا که هنوز نسخه کنونی Xbox One از هدست های واقعیت مجازی پشتیبانی نمی کند، احتمالا، این عنوان تنها برای نسخه قدرتمند ایکس باکس وان عرضه خواهد شد.

متاسفانه نام سازنده این عنوان مخفی نگه داشته شده اما وب سایت آرس تکنیکا گفته است که این بازی، توسط یک شرکت بازی ساز اروپایی مشهور و شناخته شده ساخته می شود و این عنوان نیز، در دنیای یک مجموعه بازی شناخته شده که مدت‌ هاست توسط این شرکت ساخته می‌ شود، در حال توسعه است. بر اساس گزارشات، این عنوان هر چه باشد، برای پلتفرم پلی استیشن 4 و رایانه های شخصی نیز عرضه خواهد شد چرا که نام VR، در عنوان بازی مشاهده می شود.

وب سایت کاتوکا که چند ماه پیش، با انتشار شایعه ای در خصوص عرضه کنسول پلی استیشن 4٫5، تمامی تحلیل گران و گیمرهای دنیا را به چالش کشاند. برخی ها با این شایعه موافق بودند و همچنان مراسم E3 2016 را به امید رونمایی از نسخه ارتقا یافته کنسول پلی استیشن 4 مشاهده خواهند کرد و گروه دیگری از تحلیل گران، این خبر را تنها یک شایعه دانستند. وب سایت کاتوکا از تولید شایعه و یا خبر صحیح، دست بر نداشته و هفته گذشته با انتشار خبر دیگر، این بار طرفداران کنسول ایکس باکس وان را به فکر فرو برده است. این وب سایت ادعا می کند که مایکروسافت، در کنفرانس رسمی خودش از نسخه قدرت ایکس باکس وان رونمایی می کند که این کنسول، از هدست واقعیت مجازی آکیولس ریفت پشتیبانی می کند.

اتفاق دیگری که به صحت داشتن این خبر، قوت می بخشد، همکاری کمپانی مایکروسافت با سازنده دستگاه واقعیت مجازی آکیولس ریفت است که بزودی باندل دستگاه آکیولس ریفت کنسول Xbox One در خرده فروشی ها به فروش خواهد رسید.

در ژوئن سال 2012 میلادی، اطلاعات ناقصی از برنامه های مایکروسافت در زمینه واقعیت مجازی به بیرون درز کرد که در این اطلاعات، نوشته شده است که مایکروسافت به دنبال عرضه یک عینک واقعیت افزوده برای کنسول ایکس باکس وان است. تصویری که در زیر مشاهده می کنید، مربوط به همین نوع عینک های واقعیت افزوده می باشد که با قرار گیری آن ها بر روی چشم، دنیای واقعی اما مجازی را برای گیمرها محیا می کند!

در ماه مارس سال میلادی گذشته، آقای فیل اسپنسر، رئیس بخش ایکس باکس کمپانی مایکروسافت، اعلام کرد که دستگاه واقعیت افزوده هلولنز، آن ها از رفتن به سمت واقعیت مجازی باز نخواهد داشت و ممکن است، مایکروسافت در آینده نزدیک، از واقعیت مجازی خود نیز رونمایی کند. همچنین از آن جا که عمر کنسول های نسل هشتم، بیش از 2 سال است و در زمان ساخت آن ها، خبری از دستگاه و هدست های واقعیت مجازی نبود (البته منظور ما، عدم حضور این محصول در بازار است)، قدرت آن ها برای پشتیبانی از دستگاه های VR کافی نمی باشند و خالق واقعیت مجازی آکیولس ریفت، بارها به این موضوع اشاره کرده بود.

در این صورت، کنسول های ایکس باکس وان و پلی استیشن 4، به طور کامل از واقعیت مجازی کمپانی های مختلف نظیر آکیولس ریفت، پلی استیشن وی آر و… پشتیبانی نخواهند کرد چرا که به دلیل عملکرد پایین سخت افزارها، این دستگاه ها به خوبی اجرا و هماهنگ نخواهند شد. اما شایعه ای که باعث برطرف شدن این مشکل می شود، عرضه کنسول پلی استیشن 4 نئو می باشد که قدرت نسبتا زیادی در مقایسه با نسخه معمولی PlayStation 4 دارد و برخی از منابع، خبر از پشتیبانی این کنسول از رزولوشن 4K را داده اند. هنوز هیچ چیزی مشخص نیست!

برنامه کمپانی ژاپنی سونی در زمینه هدست واقعیت مجازی، روشن تر از کمپانی مایکروسافت است. همان طور که در ابتدای پست اشاره کردیم، شرکت سونی در کنفرانس توسعه دهندگان بازی های ویدیویی امسال، از پلی استیشن وی آر رونمایی و در همان روز، سونی قیمت این محصول را 400 دلار اعلام کرد. این دستگاه در ماه اکتبر سال 2016 در اختیار علاقه مندان قرار خواهد گرفت و بیش از 50 بازی، برای تجربه روی این دستگاه، توسعه یافته است و در طول کنفرانس E3 2016 سونی، از این عناوین رونمایی خواهد شد.

کنفرانس رسمی کمپانی مایکروسافت در ساعت 9 و نیم صبح روز 13 ژوئن مصادف با دوشنبه 24 خرداد ماه سال 1395، برگزار خواهد شد. طبق اطلاعاتی که اخیرا در دسترس قرار گرفته است، این کنفرانس 90 دقیقه طول خواهد کشید و در طی آن، به تمامی شایعه ها پاسخ داده می شود. اگر شایعه هایی که در این مدت مشاهده کردیم، صحت داشته باشند، در طول این کنفرانس باید شاهد رونمایی از نسخه قدرتمند ایکس باکس وان باشیم. از آن طرف نیز، کمپانی سونی در ساعت 6 بعد از نظر به وقت ایالات متحده آمریکا (مصادف با 25 خرداد ماه سال 1395 و ساعت 5 و نیم صبح ایران) کنفرانس خود را برگزار می کند. باید منتظر بمانیم تا جواب تمامی شایعه هایی که چند ماه گیمرها را به خود درگیر کرده بودند را بگیریم. خودتان را آماده شنیدن هر خبری کنید… رسانه کلیک رویداد بزرگ E3 2016 را به صورت کامل پوشش خواهد داد. برای کسب اطلاعات بیشتر، به کلیک مراجعه فرمایید…

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با عناوین واقعیت مجازی کنسول ایکس باکس وان چیست؟ آیا در کنفرانس مایکروسافت و همچنین سونی، شاهد رونمایی از کنسول های جدید خواهیم بود؟ به نظر شما، اولین بازی واقعیت مجازی کنسول Xbox One در چه تاریخی منتشر می شود؟ دیدگاه ها و نظرات شخصی خودتان را در رسانه بزرگ کلیک به اشتراک بگذارید.

منبع: Gamespot