16512

واقعیت مجازی

به نام خدا

شاید اولین بار که نام واقعیت مجازی را میشنوید با خودتان بگویید "این دیگر چه اسمی است".اما به راستی معنای کلمه واقعیت مجازی چیست؟در واقع اسم واقعیت مجازی به این معنا است که"واقعیت را به صورت مجازی تجربه کنید".حالا شاید کمی بهتر توانسته باشید مفهوم واقعیت مجازی را درک کنید.

 واقعیت مجازی

اما تکنولوژی واقعیت مجازی چیست؟در واقع واقعیت مجازی تکنولوژی ای است که محیطی 360درجه را میسازد تا انسان با آن تعامل برقرار کند.

ولی انسان چگونه میتواند با این تکنولوژی تعامل برقرار کند؟هدست های واقعیت مجازی پل ارتباطی انسان با این تکنولوژی هستند.

هدست واقعیت مجازی

هدست واقعیت مجازی برای اولین بار در سال 2010 توسط پالمر لوسکی کهز بعد ها هدست واقعیت مجازی Oculus Rift را ساخت،ساخته شد.اما این دستگاه تنها قابلیت نمایش 2بعدی را داشت و بسیار بزرگ و دست و پا گیر بود.و اما در سال 2013 اولین هدست واقعیت مجازی تحت عنوان Oculus Rift DK1 به مرحله تولید رسید.

اولین هدست واقعیت مجازی

و اما یک سال بعد گوگل با ایده Cardboard وارد کار شد.اما گوگل کاردبرد دیگر از صفحه نمایش بهره نمیبرد و به جای صفحه نمایش داخلی،از صفحه نمایش گوشی موبایل استفاده میکرد و جنس بدنه آن نیز از مقوا بود،به همین دلیل هدست واقعیت مجازی گوگل قیمت بسیار پایینی داشت.همچنین گوگل صدها بازی و برنامه واقعیت مجازی برای این محصول منتشر کرد به طوری که تا سال 2016 بیش از 1000 اپلیکیشن موبایلی سازگار با آن تولید شده.

هدست واقعیت مجازی گوگل

در واقع میتوان گفت اولین ایده مربوط به هدست های واقعیت مجازی مربوط به Oculus و اولین ایده مربوط به هدست های واقعیت مجازی موبایلی برای گوگل است.

اما بعد ها شرکت های مختلف با تقلید از ایده ی گوگل شروع به تولید هدست های مختلف موبایلی کردند و موفقیت خوبی هم کسب کردند زیرا هدست های گوگل از کیفیت ساخت بسیار پایینی برخوردار بودند.

اما هم اکنون همزمان با عرضه هدست های واقعیت مجازی در سراسر جهان،شما نیز میتوان از آن بهره مند شوید برای مشاهده و تهیه ی محصولات به صفحه اصلی سایت ما مراجعه کنید